مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» روش های ساده برای تشخیص ظروف مسی اصل

روش های ساده برای تشخیص ظروف مسی اصل

در خصوص ظروف مسی یکی از مهمترین نگرانی های عموم مردم اصل بودن این ظروفی است که خریداری کرده اند و می گویند که از کجا بفهمیم ظرف مسی اصل است؛ چه در سطح بازار های شهر و چه در سطح اینترنت بسیاری از محصولات و ظروف مسی یا غیر مسی موجود است و ارائه می شود و یکی از دغدغه های مردم این است که کدام یک از این ظروف مسی اصل بوده و کدام یک بی کیفیت و یا غیر اصل هستند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا چند روش برای تشخیص جنس سالم و اصل را برای شما بیاوریم تا در زمان خرید بتواند بهترین بررسی و انتخاب را انجام دهید و بدانیم که چگونه ظروف مسی را تشخیص دهیم.

 

روش های تشخیص ظروف مسی اصل

ما سعی کردیم در این آموزش از این مقاله چند روشی که نسبتا ساده هستند را برای شما ارائه دهیم تا به راحتی بتوانید ظروف مسی اصل را تشخیص دهید، با ما در ادامه همراه باشید.

آهن ربا

یکی از ساده ترین راه ها استفاده از یک آهن ربا است که کار تشخیص را برای شما بسیار راحت می کند؛ به این صورت که اگر آهن ربا را نزدیک ظرف کردید و آن را جذب کرد پس یعنی آن ظرف از جنس آهن است و احتمالا فقط رنگ مسی بر آن خورده است.

نوع چکش زنی

نوع چکش زنی نیز مشخص می کند که مس خوب چه مسی است به این شکل که باید چکش زنی در این ظروف بصورت ریز و منظم باشد و فرقی در چکش کاری دستی یا ماشینی برای آن وجود ندارد و باید در هر صورت باید چکش زنی بصورت ریز و منظم باشد.

رنگ ظرف

به طور معمول ظروف مسی غیر تقلبی و اصل، رنگشان نسبتا روشن تر و براق است موقع ساختن یا خریدن آن و برعکس ظروف تقلبی مسی یا بی کیفیت رنگ تیره تری دارند.

صدای ظرف

فلز مس نسبت به سایر فلزات به مقدار خیلی کمی نرم تر است و این در ظروفشان نیز پدیدار شده است ! وقتی به یک ظرف مسی ضربه می زنید صدای خفیف و کمی را می شنوید اما اگر صدای بلند و تیزی را شنیدید به احتمال زیاد آن ظرف، تقلبی می باشد.

ضخامت ظرف

ورقه های ظروف مسی با ظرافت خاصی ساخته می شوند و عموما کمی نازک تر از سایر ظروف هستند (البته به استثنای ظروف مسی ای که روی شعله قرار می گیرند مثل قابلمه یا ماهیتابه مسی)

برای اینکه بدانیم چگونه قابلمه مسی اصل را تشخیص دهیم یکی از مشخص ترین راه ها رسانایی آن است؛ یعنی پخت و پز در این ظروف سریع تر انجام می گیرد.

قلع اندود بودن ظروف مسی

اگر به داخل ظروف مسی دقت کنید، باید رنگی متمایل به سفید و غیر از رنگ معمول مسی ببینید که همان رنگ قلع اندود شدن سطوح داخلی مس است؛ بنابر این اگر داخل این ظروف قلع اندود نشده باشد خطر آفرین است و باید حتما از خرید آن پرهیز کنید.

بعد از اینکه متوجه شدیم چگونه ظروف مسی را تشخیص دهیم، حال برویم ببینیم که یک ظرف مسی خوب چه ظرفی است.


مس خوب چه مسی است ؟

به طور کلی ظرف مسی خوب ظرفی است که ویژگی های مثبت و مفید مس را داشته باشد. یعنی چی؟

یکی از این موارد همانطور که در بالا گفتیم، اصل بودن این ظروف است اما نکته های مهم دیگری نیز وجود دارد که یکی از آن ها به بحث رسانایی این ظروف در زمان پخت و پز بر می گردد مثل قابلمه مسی یا ماهیتابه مسی؛ درواقع این ظروف به دلیل رسانایی خوبشان گرما را بصورت یکنواخت در سطح غذا پخش می کنند و باعث سریع پخته شدن غذا می شوند. این خودش به جا افتادن غذا و به اصطلاح مغز پخت شدن غذا کمک می کند. به طور کلی ظروف مسی یکسری فواید خوب دارند که برای این که بدانیم مس خوی چه مسی است، حتما باید آن ها را بدانیم.

ما در این مقاله سعی کردیم روش ها و راه هایی را برای شما عزیزان نشان دهیم تا بتوانید ظروف مسی اصل را از تقلبی یا بی کیفیت تشخیص دهید تا در هنگام خرید اشتباه نکنید و ظرف با کیفیتی را انتخاب کنید.

فرم ارسال نظر  روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ   |   دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده